Toegewijd aan het minimaliseren van onze impact op de oceanen.

 

Onze verbintenis om onze impact te minimaliseren*

Kiezen voor de zonneproducten van Eau Thermale Avène betekent uw huid beschermen met respect voor de natuur. Dankzij dertig jaar innovatie en knowhow formuleren de Laboratoria van Eau Thermale Avène huidvriendelijke producten, die optimaal verdragen worden door de meest gevoelige huid en die de oceanen niet vervuilen. Sinds 2013 ontwikkelen wij onze zonneproducten met het oog op een minimale milieu-impact. Ze werden geformuleerd met een minimum aan zonnefilters en zonder siliconen voor een optimale biologische afbreekbaarheid** en een beperkte impact, en voldoen altijd aan de drie criteria die het Skin Protect Ocean Respect Eau Thermale Avène Formulation Charter definiëren: onschadelijkheid [...], doeltreffendheid en tolerantie.

av_solaires_engagement_corail_1x1_v1

Een eerste studie over koraal

In 2019 heeft Eau Thermale Avène de toxiciteit van haar zonnefilters (Tinosorb S, Tinosorb M, Parsol 1789, Uvasorb HEB) laten beoordelen door het Observatoire Océanologique de Banyuls-sur-Mer. Een eerste studie toonde aan dat het filtersysteem van Eau Thermale Avène onschadelijk is voor het koraal Pocillopora Damicornis. Deze soort is bijzonder wijdverspreid en maakt deel uit van het Groot Barrièrerif*. Het is bekend dat koraalriffen in het bijzonder worden bedreigd door zonnefilters en het daaruit voortvloeiende verblekingsverschijnsel. Maar koraal is slechts één schakel in de keten, het is niet representatief voor de mariene biodiversiteit in haar geheel. 

*Studie uitgevoerd met concentraties die representatief zijn voor diegene die in het milieu worden aangetroffen.

 

Een tweede studie over fytoplankton en zoöplankton

Om het effect van haar crèmes op het hele mariene ecosysteem te kennen, besloot Eau Thermale Avène het onderzoek voort te zetten en het effect van haar filters op de planktonorganismen in kaart te brengen. Deze organismen staan aan de basis van de voedselketen en spelen een sleutelrol in het behoud van het evenwicht van het zeeleven en de cyclus van de elementen die het leven op aarde mogelijk maken

Deze vernieuwende studie* heeft aangetoond dat onze zonnefilters geen effect hebben op een soort van fytoplankton en een soort zoöplankton.

*Studie uitgevoerd op twee representatieve planktonmodellen met concentraties die representatief zijn voor diegene die in het milieu worden aangetroffen. 

 

av_solaires_engagement_phytoplancton-zooplancton_1x1

ONZE OPLOSSINGEN OM DE TOEKOMST TE BESCHERMEN

De verzorgingsproducten van Eau Thermale Avène zijn ontwikkeld om de huid te beschermen en de oceanen te respecteren

  • Intense Protect 50+
    Intense Protect 50+

    Zonverzorging - Gevoelige huid

    Intense Protect 50+
    Beschermt - Hydrateert
  • SPF50+ Spray kinderen
    SPF50+ Spray kinderen

    Zonverzorging - Gevoelige huid

    SPF50+ Spray kinderen
    Beschermt
  • SPF 30 Spray
    SPF 30 Spray

    Zonverzorging - Gevoelige huid

    SPF 30 Spray
    Beschermt

    *Studies uitgevoerd door de Observatoire Océanologique de Banyuls-sur-Mer, een partner van het European Marine Biological Resource Center, op 3 belangrijke soorten van de mariene biodiversiteit - een koraalsoort, een fytoplanktonsoort en een zoöplankton-soort - bij concentraties die representatief zijn aan die dat in het milieu voor zonnefilters worden aangetroffen. TriAsorB™ werd getest volgens dezelfde methodologieën en door dezelfde onderzoekers als in de volgende publicaties: Stien, D. et al. A unique approach to monitor stress in coral exposed to emerging pollutants. Scientific Reports 10, 9601 (2020). Thorel, E. et al. Effect of 10 UV Filters on the Brine Shrimp Artemia salina and the Marine Microalga Tetraselmis sp. Toxics 8, 29 (2020).

    **Volgens de OECD 301b test